Seyfettin Yılmaz: Allah biliyor kulundan saklayamazsınız

mhp-li-seyfettin-yilmazMHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “Türkiye’nin gözü önündeki hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet ve her türlü haramzadeleri cenabı Allah görüyor, kuldan saklamanız mümkün değil. Rahmetli Erbakan bugün olan vahim rüşvet ve yolsuzlukla ilgili olaylar hakkında milletimizi yıllar önce uyarmış AKP’nin gerçek yüzünü anlatmıştı” dedi.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, TBMM’nde yolsuzluk ve rüşvet iddialarının araştırılması ve rant lobilerinin ortaya çıkarılması için MHP gurubunun verdiği araştırma önergesi hakkında söz alarak, “Türkiye’nin gözü önündeki hırsızlık, yolsuzluk , rüşvet ve hertürlü haramzadeleri cenabı Allah görüyor, kuldan saklamanız mümkün değil. Rahmetli Erbakan bugün olan vahim rüşvet ve yolsuzlukla ilgili olaylar hakkında milletimizi yıllar önce uyarmış AKP’nin gerçek yüzünü anlatmıştı” dedi.

YOLSUZLUK İDDİALARI AYYUKA ÇIKTI
MHP’li Yılmaz konuşmasınının devamında “Meclis araştırması istememizin nedeni: Özellikle AKP’nin on hir yıllık iktidan hem merkezî idarede hem de mahallî idarelerde yolsuzluk iddialarının ayyuka çıktığı bir dönem olmuştur. Kentlerin düzgün gelişimi için imar planlarının uzun süreli olması gerekir. İmar planlarında çok sık değişiklik yapılması planlama çalışmalarını anlamsız hâle getirmektedir. Kullanım alanı ve kat yüksekliği gibi konularda yapılan değişiklikler altyapı ihtiyacında önemli artış getirmekte ve mevcut altyapının da ömrünü erken bitirmektedir. Büyükşehir belediyelerinde son on yıl içerisinde, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, çok değişik sayıda imar değişikliği yapılmıştır.

ANKARA’DAKİ HARAMZADELERİ GÖRMEMİZ LAZIM
AKP’li belediyeleri eleştiren Yılmaz, ” Yaklaşık dört dönemdir Ankara’yı yöneten Melih Gökçek sadece beş yıl içerisinde, yani 29 Mart 2009 la Kasım 2013 arasında Meclis kararıyla 4.200 tane imar değişikliği yapmış ve bu değişikliklerden önemli bir bölümü de yoğunluk artışı. Siz muhtemelen bu Meclis araştırmasına onay vermeyeceksiniz, bu on beş yirmi yıldır bu rantları, yoğunluk artışıyla sağlanan paralan görmeyeceksiniz. İmkân olsa da bir araştırabilsek Yapılan çalışmalar, imara açılan yerler, rant sağlayan yerlerle ilgili bu kararlar alınmadan önce buralarda el değiştirilen arsalan bir görmekte fayda var. Buralarda kimler arsa toplamış?

ADAYIMIZ KARAKAYA BUNLARIN HESABINI SORACAK
Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün, Roma’dan attığı tweetin altını çizen MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız, ne yazık ki birtakım söylediği laflan uygulamaya geldiği zaman uygulamada zorluk çektiğinde hep beraber üzülüyoruz. Keşke söylediklerinin arkasında dursa da milletin rızasını kazaasa. Roma’yla ilgili bir tweet atmıştı, “Burada ne rezidanslar var ne AVM’ler var.” demişti. İşte bu da Ankara’nın Melih Gökçek’in verdiği yoğunluklar neticesinde geldiği hâldir değerli arkadaşlar. Ama inşallah yolun sonu gözüküyor. Mlliyetçi Hareket Partisinin adayı Profesör Doktor Mevlüt Karakaya 30 Mart akşamında Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğunda, emin olun yapılan bütün yolsuzlukların, bütün imar yolsuzluklarının, bütün rantların, bütün haramzadelerin hesabını inşallah Mevlüt Hocayla beraber sormayı Cenabı Allah bize nasip edecek.

HARAMZADELERE HESAP SORMAK ÖNCE BİZİM İŞİMİZ
MHP’li Yılmaz, “Boğazından haram geçene hesap sormak önce milletin vekillerine aittir. Eğer milletin vekiliysek, haram yiyenlerden hesap sormazsak Cenabı Allah bize hesap sorar, sonra da Türk milleti bize hesap sorar. 30 Martta seçim var. Bu seçimlerde milletimiz karanın verecek ve artık sonunuzun geldiğini hep beraber göreceğiz.” dedi.

ALLAH BİLİYOR KULUNDAN SAKLAYAMAZSINIZ
MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz TBMM’de yaptığı konuşmanın son bölümünde, “Allah biliyor. Allah, netice itibarıyla, her türlü haksızlığı ve hukuksuzluğu mutlaka ortaya çıkaracaktır. Kimin boğazından haram lokma geçmişse fitil fitil gelecektir. Çünkü o Anadolu’daki gariban insanın, o Anadolu’da çocuğuna elbise alamayan, o kışta kıyamette evini ısıtamayan, o Anadolu’nun yiğit insanının hakkını kim yiyorsa, emin olun, burnundan fitil fitil gelecektir. Yolsuzluk ve rüşvet dosyalarıyla ilgili bir araştırma yapmaya niye ihtiyaç duymuyorsunuz da sadece “Millî iradeye darbe var.” diyorsunuz? Şurada olanları bir görün. Burada, işte, rant var, imar rantı var. Büyükşehirdeki araziler teker teker ranta girmiş. İstanbul Etiler’de yapılan işler var, KİPTAŞ’ın Genel Müdürünün konuşmaları var, aynı şey özel ormanda gerçekleşmiş. İzmir Urla’da. Burada bütün belgeleri, bilgileri var. Bunları niye araştırmıyorsunuz? Bunların hiç mi gerçeklik payı yok? Zerre kadar gerçeklik payı varsa Cenab-ı Allah’ın karşısına nasıl çıkacaksınız?

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*