BÜLENT ARINÇ’IN KAÇTIĞI TÜRGEV SORUSU

17 ARALIK Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması’nın imar kısmının merkezinde yer alan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) dair ayrıntılı bilgiye Meclis’te bile ulaşılamıyor.

Bugüne kadar Başbakan’m oğlu Necmettin Bilal Erdoğan’m yönettiği vakfa dair sorulan soru önergeleri ya yanıtlanmadı, ya da en can alıcı kısımları dışarıda bırakılarak ‘yanıtlandı’. Bu kervana en son Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da eklendi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın 3 Ocak’ta verdiği soru önergesindeki “TÜRGEV için herhangi bir hazine arazisi tahsisi yapılmış mıdır? Yapılmışsa miktarı nedir?” sorusuna Arınç, ne ‘evet’, ne de ‘hayır’ dedi. Arınç sadece TÜRGEV kurucuları ve mevcut yöneticileri listesini verdi.

SADECE KURUCULARI SAYDI
Buna göre AKP’li eski bakanların da yer aldığı TÜRGEV kurucuları şöyle “Mehmet Mustafa Açıkalın, Prof. Adem Baştürk, Necmettin Üçyıldız, Ahmet Ergün, Mehmet Hilmi Güler (AKP’li eski enerji bakanı), Ali ibiş, İzzet Özgenç, İdris Naim Şahin (AKP’den istifa eden eski içişleri bakanı)” diye sıralandı.

TÜRGEV’in mevcut yönetimi ise şöyle: “Ahmet Ergün, Şakir Özbek, Necmettin Bilal Erdoğan (Başbakan’m oğlu), Nurettin Ertemel, Osman Kaan, Serhat Albayrak (Başbakan’m damadının kardeşi), Ziya İlgen.”
GÖKSEL BOZKURT/ANKARA

BULENT ARINCIN KACTIGI TURGEV SORUSU

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*