Bu daireler sıfırlanamayan parayla mı alındı?

17 Aralık operasyonunun ardından Başbakan’ın Kısıklı’daki evinden yüklü miktarda para çıkarıldığına dair ses kayıtlarını doğrulayan belgeler ortaya çıktı.

İnternete düşen kayıtlarda, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal’e ‘evdeki paraları sıfırlayın’ talimatı verdiği, Bilal Erdoğan’ın 2. gün kalan 30 mil­yon Eu­ro’nun bir kısmıyla Şeh­ri­zar’dan dai­re ala­bileceklerini söylediği iddia ediliyordu. Taraf ve Bugün gazeteleri, dün evlerin ödeme belgelerini yayımladı. Dekontlar, 26 Aralık’ta Şehrizar Konutları A Blok’tan 1-2-3-4-5-6 No’lu dairelerin 14,5 milyon TL’ye alındığını ve ödemenin ise Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın avukatı Ömer Faruk Akbulut tarafından yapıldığını gösteriyor. Başbakan Aydın mitinginde iddiaları yalanladı.

Taraf ve Bugün gazeteleri, dün satın alınan evlerin dekontlarını yayımladı. Gazetelerin yayımladığı dekontta 26 Aralık’ta Şehrizar Konutları A Blok’tan 1-2-3-4-5-6 numaralı dairelerin 14,5 milyon TL’ye alındığı ve ödemenin ise Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın avukatı Ömer Faruk Akbulut tarafından yapıldığı görülüyor. Haberde yer alan iddialara göre Akbulut, 26 Aralık 2013 günü Çalık Holding bünyesinde faaliyet gösteren GAP Yapı İnşaat’a ait Şehrizar Konutları’nın Aktif Bank’taki hesabına 14 milyon 507 bin 391 TL 11 kuruş aktardı. Alım satım için de Akbulut’a yetki verildi.

Söz konusu ses kayıtlarında Başbakan Erdoğan, oğluna “kardeşini İstanbul’a göndereceğini” söylüyordu. Dünkü haberlerde bu iddiayı doğrulayan bilgilere de yer verildi. Sümeyye Erdoğan, Başbakan’ın telefonda söylediği gibi 17 Aralık sabahı saa­t 09.00’da THY uçağıyla Business Class’ta yer alan 1F koltuğunda Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi. Saat 11.00’de de Başbakan’ın Kısıklı’daki konutuna ulaştı. Telefonda konuşulduğu gibi paraların götürüleceği yerlerin listesini Bilal Erdoğan’a verdi. Serhat ve Berat Albayrak kardeşlerin avukatı Ömer Faruk Akbulut’un, Başbakan’ın yakın arkadaşı ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı avukat Hamza Akbulut’un oğlu olduğu biliniyor. Ömer Faruk Akbulut’un kız kardeşi Pakize Şule Akbulut ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO’su olan Serhat Albayrak’la evli. Çiftin 2004’teki düğününde nikâh şahitliğini Başbakan Erdoğan yapmıştı.

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*