www.MHPhaber.com - MHP Haber Portalı

TURGUTLU ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ OLAĞAN ÜSTÜ KONGRESİ YAPILDI

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde 2005 yılında kurulan Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneği, saat 14.30'da 4.’cü Olağan Kongresini Derneği Merkezinde gerçekleştirdi.

TURGUTLU ÜLKÜCÜ İŞÇİLER DERNEĞİ OLAĞAN ÜSTÜ KONGRESİ YAPILDI

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde 2005 yılında kurulan Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneği, saat 14.30'da 4.’cü Olağan Kongresini Derneği Merkezinde gerçekleştirdi. İki liste halinde girilen seçimlerde, mevcut Başkan Metehan Usta ile İbrahim Ayvaz Ülkücü İşçiler Derneği Başkanlığı için yarıştılar. Kongre’nin Divan Başkanlığını Şener Serbes, Divan Kâtipliğini Halil Şen ve Divan Üyeliğinide Muharrem Canerkul yaptılar.

Kongreye MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, MHP Turgutlu İlçe Başkanı Şener Serbes, MHP Turgutlu İkinci İlçe Başkanı İbrahim İlerler, Ülkücü İşçiler Derneği Ege Bölge Sorumlusu Kemal Günek ile çok sayıda partili mensuplar katıldı.

Seçimler öncesi yapılan Saygı Duruşu ve Okunan İstiklal Marşının ardından siyasi konuşmalara geçildi. MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, yaptığı konuşmasında: “Türk Milliyetçiliği Hareketinin organize güçlerinden bir tanesi ve büyük bir geçmişe sahip olan Ülkücü İşçiler organizasyonu halen günümüzde de önemini sürdürmektedir. Sizlerin katkısıyla Türk Milliyetçiliği davasına işçilerimiz emekleriyle geçinen insanlarımız da hizmet etmeye devam etmektedirler. Bu hizmetlerin en açık görüldüğü yerlerden bir tanesi bölgemiz de değerli misafirlerimizin de takdir edeceği gibi Turgutlu olmuştur.
Bugün Turgutlu’da ki Türk Milliyetçiliği organizasyonları içersinde en güçlü yapılardan bir tanesi de Ülkücü İşçiler Derneğidir. Derneği bugünlere getiren siz değerli üyelere, kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz şu günlerde memleketimizin birlik, bütünlük ve dirlik kavgası yeni bir safhaya gelmiştir. Bir taraftan memleketimiz parçalanma tehlikesiyle baş başayken, bir taraftan da emeğiyle geçinen insanlarımız askeri ücret kıskacına alışmış, açlık sınırının altında bir ücretle karnını doyurmaya, çoluk çocuğuna bakmaya mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

Özellikle yedi yıldır memleketi idare eden, bugün ki teslimiyetçi, iş birlikçi iktidar döneminde çalışanlar alemine ciddi bir durum ortaya çıkmıştır. En küçük rakamların telaffuz edildiğini istatistikler de bile 750 lira mertebesinde oldu bir ülkede, askeri ücretle çalışan işçilerimizin sayısı neredeyse çalışanlarımızın % 70, %80’ini bulmaktadır. Türk Milleti açlığa mahkûm edilmiştir.

Sadece Ramazanlarda, seçim dönemlerinde kendilerine verilecek olan torba yardımlar, kömür’e mahkum edilmeye ve bunun karşılığında da kendilerine oy verilmesine temin edilmeye çalışılmaktadır. İnşallah bu karanlık dönemi sona erdirecek yegâne hareket de, Türk Milliyetçiliği Hareketidir.

Sizler Milliyetçi Hareket Partisine, Türk Milliyetçiliği davasına, Türk Ülkücülerine en büyük desteği olan guruplar olarak çalışmalarınıza devam edeceksiniz. Buna inancımız tamdır. Bu heyecanı Turgutlu’da bugünde sürdüren değerli arkadaşlarıma girdikleri bu yarışta başarılar diliyorum. Şimdiden kazanan arkadaşımı tebrik ediyor, kaybetmiş arkadaşımıza da bunun bir kaybetme, kazanma davası değil, Türk Milliyetçiliği davasına kendisi ortaya çıkmak suretiyle rekabeti ortaya koyma cesaretini gösterdikleri içinde takdire şayan durum olduğunu akıllardan çıkarmadan yeni seçilen arkadaşına destek olmasını özellikle istirham ediyorum. Turgutlu’da mutlaka zafere ulaşacağız. Turgutlu’da en güçlü organizasyon, en güçlü yapı Türk Milliyetçilerinin yapısıdır.” Dedi.

Ülkücü İşçiler Derneği Ege Bölgesi sorumlusu Kemal Günek, Milliyetçi Hareket Partisinin Türk Milliyetçilerinin partisi olduğunu söyleyerek yaptığı konuşmasında; “Ülkücü İşçiler Derneği’de rahmetli başbuğumuzun kurmuş olduğu, Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkü Ocakları ve Ülkücü İşçiler gibi, Türk Milliyetçiliğine hizmet eden bir kurumuzdur. Netice itibariyle ilgi alanı işsizlere iş bulmak, çalışan işçi insanlarımızın iş durumlarını iyi hale getirmek, sorunlarını çözmek, sendikasız yerlere sendika getirmek, sendikalı olan yerlerde de orada temsilci, yönetici ve başkanları şeklinde de buralarda hizmet etmek neden ? çünkü işçi hareketi büyük bir siyasi ekonomik ranttır. Ben bu vesileyle Turgutlu Ülkücü İşçiler Derneğimizin kongresinde aday olan her iki başkan adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”Dedi.

MHP İlçe Başkanı Şener Serbes’de; Milliyetçi Hareket Partisinin alt kolu olan, Ülkücü İşçiler Derneğinin Kongresinde, Kongreyi kazananlarla birlikte, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada birlik ve beraberlik içersinde olacağını, Milliyetçi Hareket Partisinin tüm etkinliklerine katılımların sağlanılmasını, ekonominin iyi olmaması, piyasanın bozuk olmasından kaynaklanan işsizliğe, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Ülkücü İşçiler Derneğiyle birlikte çözüm üretme noktasında olacaklarını belirtti.
Yapılan konuşmaların ardından seçime gidildi. 142 Üyesi bulunan Derneğin, Kongresinde 97 Delege oy kullandı. İki ayrı zarftan iki oy pusulası çıktığı için geçersiz kılındı. Mevcut Başkan Metahan Usta 41 oy alırken, İbrahim Ayvaz ise 54 oy alarak Ülkücü İşçiler Derneğinin yeni Başkanı oldu.Buna göre yeni seçilen Ülkücü İşçiler Derneğinin Listesi şu isimlerden oluştu. Asil Üyeler: İbrahim Ayvaz(Başkan), Ali Sert, Yaşar Kozak, Bayram Adıyaman, Adem Kayrak, Yakup Aktaş, Ayhan Yılmaz, Cevdet Aktaş, Mehmet Çakal ve Gökçen Aydınlı. Yedek Üyeler: Rafet Dinç, Yaşar Tuncer, Selman Başol, Recep Birge, Tahsin Akkoç, Cevdet çapkın, Recep Bozdoğan, Ahmet Epli, Güven Özdil ve Ufuk Şener. Denetleme Asil Üyeler: Mehmet Dönmez, Ramazan Kalkan ve Hasan Ayyıldız. Denetleme Yedek Üyeler: Bahri Polat, Cavit Çekim ve Ali Birgen. Disiplin Kurulu Asil Üyeler: Ahmet Sevim, Enver Erdoğan ve Mehmet Ali Akçan. Disiplin Kurulu Yedek Üyeler: Adem Dursun, Mehmet Nuri Özdemir ve Emin Şentürk. Genel Merkez Delegeleri: İbrahim Ayvaz, Yeter Özdemir, Hüseyin çekim, Yaşar Akcan, Ali Sert, Gökçen Aydınlı, İsmail Hakkı İbili, Rafet Dinç, Güven Özdil ve Yaşar Kozak.

www.MHPhaber.com - MHP Haber Portalı