MHP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN: TÜRKİYE’DE BİR İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ YOKTUR

Cumhur İttifakı Millet Aklı

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekilimiz  İsmet BÜYÜKATAMAN’ın, “Bursa İl Başkanlığı Bayramlaşma Programında”yapmış olduğu konuşma

Değerli hemşerilerim,

Muhterem misafirler,

Kıymetli dava arkadaşlarım,

Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, bu mübarek bayram gününde bizleri buluşturan Cenab-ı Allah’a şükrediyorum.

Mübarek Ramazan ayı boyunca tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Küslüklerin unutulduğu, gönüllerin kazanıldığı, hoşgörü ve kardeşlik ikliminin hüküm sürdüğü nice bayramlar diliyor, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini iletiyorum.

Muhterem Misafirler

31 Mart 2024’de Türkiye Cumhuriyeti Mahalli İdareler seçimini, bütün tehditlere, ihanet oyunlarına ve algı operasyonlarına rağmen büyük bir demokratik olgunluk içerisinde geçirmiştir.

31Mart Mahalli İdareler seçimi Türk demokrasisinin yüksek standartlara ulaştığını ve tüm dünyaya örnek olacak bir noktaya eriştiğini bir kez daha göstermiştir.

Bu vesile ile hem 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde, hem de son bir yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde, Partimizin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için durmadan, yorulmadan mücadele eden, gecesini gündüzüne katan ve samimi bir gayret içerisinde çalışan kıymetli ülküdaşlarıma ve parti teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.

Milletimizin kararı ne olursa olsun her zaman başımızın üzerindedir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu seçimlerde milletimizin verdiği mesajı doğru okumak, tüm boyutlarıyla değerlendirmek ve milletimize daha iyi hizmet edebilmek üzere çalışmalarımıza başladık.

Ekonomik sorunların sosyal ve siyasal hayata olan yansıması sonucu ortaya çıkan tepkilerin farkındayız.

Bu anlamda bir önceki seçimlere göre sandığa gitme oranının da düştüğünü görüyoruz.

Aziz milletimiz Yerel Seçimler vasıtasıyla sıkıntılarını paylaşmış, önümüzdeki sürecin gündemini belirlemiştir. 

Cumhur İttifakı olarak milletimizin sandığa yansıttığı tüm sorun ve sıkıntıları dikkatle inceleyecek ve inşallah her vatandaşımızı refaha kavuşturacak bir vizyonla çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz.

Ancak şunu unutmamak gerekir ki; Türkiye bu seçimlerde önümüzdeki beş yılın yerel yöneticilerini seçmiştir.

Yani Türkiye’de bir iktidar değişikliği yoktur. Cumhurbaşkanımız ve Kabinesi görevinin başındadır.

Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yoluna devam etmekte ve Cumhur İttifakı’nın sarsılmaz iradesi ile yükselişini sürdürmektedir.

Mahalli idareler seçimleri sonrası oluşan atmosferde siyasi fırsatçılığa soyunup erken seçim çığırtkanlığı yapanlar, Türkiye’de bir kriz ortamı yaratmaya çalışanlar büyük bir yanılgı içerisindedir

Aziz Milletimiz bu zihniyete ülkenin emanet edilemeyeceğinin kararını, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde çok net vermiştir.

Sanki iktidar değişikliği olmuş gibi yaygara koparıp milli ve manevi değerlerimize saldırmak için el ovuşturanlar bilsinler ki bu sinsi arayış hüsrana uğramaya mahkûmdur.

Türkiye, erken seçim söylemleri üzerinden yaratılmak istenen istikrarsızlığa teslim olamaz ve olmayacaktır.

Değerli Dava Arkadaşlarım

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin hemen ardından DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının CHP’li İmamoğlu’na yönelik “Aldığı oylar benim demesin sakın, aldığı oylar bizim seçmenimizindir” şeklindeki sözleri her şeyi gözler önüne sermiş, seçimlerden önce işaret ettiğimiz sinsi ittifakın adeta itirafı olmuştur.

Kendi seçmeninin iradesini DEM’lendiği kapılara peşkeş çeken CHP’nin maskesi bir kez daha düşmüş, sözde “Kent Uzlaşısı”nın esasında “PKK İttifakı” olduğu tüm açıklığı ile ortaya çıkmıştır.

Ayrıca seçimlerin hemen ardından sokakları karıştırmak için ortaya çıkan, şehirlerimizi savaş alanına çevirmeye yeltenen terör yandaşlarının karanlık emelleri yine en büyük desteği CHP yönetiminde bulmuştur.

Ne yazık ki CHP, terör örgütü PKK’nın çağrısı ile sokaklara çıkan bu anarşist güruha hiç zaman kaybetmeden can suyu olmuştur.

Terör örgütünün çağrısı ile sokaklara çıkanlar, ekranlarda erken seçim çığırtkanlığı yapanlar, Türkiye’yi bir karanlığa sürüklemeye çalışanlar ve DEM’lenmiş CHP şunu unutmamalıdır:

Büyük Türk milleti bu kirli senaryolara asla geçit vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu sinsi tezgahlarıbaşınıza geçirmeye muktedirdir.

Cumhur İttifakı aşılmaz bir set olarak Türk ve Türkiye düşmanlarının karşısında dimdik ayaktadır.

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi; Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, Türk Devri’nin mihmandarı, yeni yüzyılın mihveri ve mihenk taşıdır.”

Kıymetli Misafirler

Aziz milletimizin derdi bizim derdimizdir, tüm sorunların çözümü Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi’ndedir

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Türk milleti uğruna verdiğimiz mücadele, karamsarlığa mahal vermeden, ümitsizliğe kapılmadan, büyük bir azimle ve hızlanarak devam etmektedir.

Kim ne derse desin, yandaş yorumcular, son kullanma tarihi geçmiş sözde yazarlar nasıl yorumlarsa yorumlasın, Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde etkili bir başarı elde etmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi ülke genelinde 220 belediye kazanarak umutları yeşertmiş, Cumhur İttifakı’nın ve Türkiye’nin gücüne güç katmıştır.

Önümüzdeki süreçte milletimizin sıkıntılarını aşmak için her zamankinden daha çok çalışacak ve tüm sorunları aşacağız.

Bu inanmışlık ve milletimize karşı yüklendiğimiz sorumlulukla, yılgınlığa ve yorgunluğa izin vermeden çalışacak, müreffeh yarınlara mutlaka ulaşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhur İttifakı’na gönül vermiş tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

Sağ olun, Var olun, Yüce Allah’a emanet olun!

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Cumhur İttifakı Millet Aklı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*