MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: Belediyeyi mafya gibi yöneten ve makamında sopalarla Kula’lı hemşerilerimizin hayatına kasteden bu şahıs derhal görevden alınmalıdır

Cumhur İttifakı Millet Aklı

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekilimiz Erkan Akçay : Belediyeyi mafya gibi yöneten ve makamında sopalarla Kula’lı hemşerilerimizin hayatına kasteden bu şahıs derhal görevden alınmalıdır

CHP’li Manisa Kula Belediye Bşk. Hikmet Dönmez 27 Haziran Perşembe Günü bazı CHP’li Meclis Üyeleri, şoförü ve korumasıyla birlikte makamında Murat Uygur ve Halit Dolma’yı linç etmiştir. İzmir’de yoğun bakımda tedavisi devam eden Murat Uygur’un hayati tehlikesi devam ediyor.

Kula Belediyesinde mesai 17:30’da bitmesine rağmen CHP’li Kula Bld.Bşk.Hikmet Dönmez olay günü saat 16:30’da “mesai bitti” diyerek belediye çalışanlarını evlerine göndermiş,kameraları kapattırmış,belediyeye çağırdığı iki iş insanını 17:05’te makamında 7 kişiyle linç etmiştir.

Linç edilenlerden birinin kardeşi “Abimi Kula Belediyesinde öldürüyorlar” diyerek emniyeti araması ve polislerin belediyeye gelmesi üzerine CHP’li Kula Bld. Bşk Hikmet Dönmez ve yanındaki 7 saldırgan linç ettikleri vatandaşları belediyenin arka kapısından sokağa atmıştır.

CHP’li Kula Bld.Bşk.Hikmet Dönmez’in, Murat Uygur ve Halit Dolma’ya belediyenin kilit taşı parke fabrikasını işletmek üzere ihalesiz olarak verdiği,adı geçen şahıslardan gayri resmi olarak elden nakit istediği,şahısları parayı vermediği için linç ettiği iddia edilmektedir.

Olayın emniyete yansıması üzerine CHP’li Kula Bld. Bşk. Hikmet Dönmez gözaltına alınmış, koruması ve şoförü tutuklanmıştır. CHP’li belediye meclis üyeleri de dahil olmak üzere linç olayına katılan diğer 5 saldırgan tespit edilmiş, haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Belediyeyi mafya gibi yöneten ve makamında sopalarla Kula’lı hemşerilerimizin hayatına kasteden bu şahıs derhal görevden alınmalıdır. Bu kişi görevde kaldığı sürece Kula’nın can ve mal güvenliği tehdit altındadır. Ayrıca CHP bu şahsı partiden ihraç etmelidir.

Yaşanan her durumdaki havadan nem kapıp fırtına koparan Sn. Özgür Özel’in bu feci olay karşısında nasıl bir tutum alacağı merakımızı celp etmektedir.

Cumhur İttifakı Millet Aklı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*