Bahçeli: 1 oyun vebali var

susurluk-kMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sandıkta 1 oy çalınırsa vebali çok yüksek olur. Hele mesele belediye başkanlığı, belediye meclis üyelerinin seçimiyse kaybedilen bir oy ya başkanlığı kaybettirir ya başkanlığı kazandırır.

Onun için gözünüzün bebeği gibi oyları koruyacaksınız” dedi. Balıkesir il sınırındaki Susurluk ilçesinde partililer tarafından konvoy halinde karşılanan Bahçeli, seçim irtibat bürosunun açılış törenine katılıp konuşma yaptı. Türkiye’nin bölünmenin eşiğinde olduğunu öne süren Bahçeli, şöyle konuştu:

Hepimiz sandığa gidelim

“Türkiyemiz birçok ekonomik ve sosyal sıkıntı çekiyor. İç ve dış odaklar, Türkiye üzerinde büyük tehdit ve tehlikeler oluşturuyor. Böyle bir dönem içinde milletimizin bir çıkış yolu bulması lazım. Bu çıkış yolunun; demokrasi içinde olması lazım. Dolayısıyla hepimiz sandığa gitmeliyiz. Bu milli bir görev olarak kabul edilmeli ve sandığa gitmekle kalmayıp oyumuzu vicdanımızın süzgecinden geçirip kullanmalıyız. Kullanırken de, oy vermiş kardeşlerimizin bu oylarını değerlendirebilecek her partiden sandık görevlilerine de büyük iş düşmektedir.

Yolsuzluk ve rüşvet, kangren gibi çok büyük bir sosyal hastalık. Toplumu çürütüp devleti çökertebilir. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimlerde uyarılması gerekir. Bu uyarı hepimize düşüyor. Dolayısıyla milli irade yüzde 51 ile getiriyorsa aynı milli irade yüzde 51 ile de ‘Güle güle’ diyebilir. Çünkü bu seçimde bu uyarıyı yaparsanız, cumhurbaşkanlığı, arkasından da 2015 yılında milletvekilliği seçimi olacak.

Hele bir iranlı uşak var
Cumhurbaşkanlığı seçimi için Türkiye’de kendisine bir güç yaratmaya çalışan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasında şimdi hangi tedbiri alırsa alsın, kimi içeriden çıkartırsa çıkartsın. Hele hele bir İranlı uşak var, herkesi tehdit ediyor, ‘Beni kurtarmazsanız yakarım sizi’ diyor. Hal böyle olunca adam 74 günde çıktı. Şimdi İstanbul’da dolaşacak. Bu hak mıdır, adalet midir?

Çankaya yokuşunu çıkamaz
Öyleyse bunu yapan şahsiyetler, bu yolsuzluk ve rüşveti aklatmazlarsa milletimizin gözünde var ise cezasını verdirmek, yok ise ‘Bunlar masumdur’ diyebilmek için adalete ve yargıya engel olmamalı, yollarını açmalı ve gereğini yapmalıdır. Bunu yapamazsa Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Susurluk’tan sana sesleniyorum, omzundaki bu sorumlulukla bu yolsuzluk ve rüşvet torbasıyla ayakkabı kutularıyla Çankaya yokuşundan çıkamazsın, yolda nefesin kesilir.”

Bal gibi Erdoğan’ın sesi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, kendi ses kayıtlarına montaj derken bile kendisini ele vermektedir. Bu ses bal gibi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın sesidir. Ve biz bu sesi duyarken, bu sesi takip ederken utanç duyduk” dedi. İstanbul’da seçim gezilerini sürdüren Adan, şunları söyledi: “4 tane bakanı hırsızlık suçlamasıyla açığı alınmış bir hükümetin dünyanın hiçbir ülkesinde devam etmesi mümkün olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde başbakanın kendi ses tonuyla hırsızlığı planlaması karşısında, dünyanın hiçbir ülkesinde başbakan, başbakan olarak devam edemez. İstifası gerekmektedir. Bugün Türkiye’de Başbakan’ın istifa etmesi, çoluğuyla çocuğuyla yargının önüne çıkması gerekmektedir.”

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*