MHP’li Karakaya’dan anket tepkisi: Sapma yüzde 100’ün üzerinde

karakayaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mevlüt Karakaya, açıklanan anket sonuçlarına tepki göstererek bunların kamuoyunu yönlendirmek için kullanıldığını öne sürdü. Karakaya, “Biz, bu anket yayınlayanların neye ne şekilde hizmet ettiğini biliyoruz. 2009’da da bunlar anketler yayınladılar. Anlı şanlı anket firmaları, yöneticileri, sahipleri kasıla kasıla televizyon ekranlarından anketler yayınladılar. 2009’da MHP’nin yüzde 13’ü geçemeyeceğini söyledi birisi ama yüzde 27 sonuç aldık. Anlı şanlı, bugünlerde anket açıklayan bir tanesi de yüzde 15 açıkladı ve yüzde 27 alındı. Sapma, yüzde 100’ün üzerinde.” dedi.

MHP Ankara İl Başkanlığı, görevleri sona erecek olan İl Genel Meclis üyelerine plaket vermek üzere Göksu Restoran’da bir program düzenledi. Programa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mevlüt Karakaya da katıldı. Burada bir konuşma yapan Karakaya, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ANKETLERE SERT TEPKİ

17Aralık’tan sonra MHP’ye bir yönelişler olduğunu savunan Karakaya, bunun önüne geçmek için engellemeler yapıldığını ileri sürdü. Yine son günlerde yayımlanan anketleri eleştiren Karakaya, “Bizim elde ettiğimiz sonuçlar her ne kadar yalan yanlış, düzmece kamuoyunu yönlendirmeye yönelik anketlerle insanlar kandırılmaya çalışılsa da bir gerçek vardır ki taşranın ve köylerin büyükşehir seçim çevresine alınmasıyla MHP’nin büyükşehirdeki iddiası daha da artmıştır. Bugünlerde anket yayınlayanlar var. Biz, bu anket yayınlayanları biliyoruz, neye ne şekilde hizmet ettiklerini de biliyoruz. 2009’da da bunlar anketler yayınladılar. Anlı şanlı anket firmaları, yöneticileri, sahipleri kasıla kasıla televizyon ekranlarından anketler yayınladılar. 2009’da MHP’nin yüzde 13’ü geçemeyeceğini söyledi birisi ama yüzde 27 sonuç aldık. Anlı şanlı, bugünlerde anket açıklayan bir tanesi de yüzde 15 açıkladı ve yüzde 27 alındı. Sapma, yüzde 100’ün üzerinde.” diye konuştu.

“YARIŞI İKİLİ GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Kıt kanaat bütçelerle astıkları bayrakların sabah indirildiğini savunan Karakaya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in MHP’nin bayraklarının toplatılması için belediye ekiplerini görevlendirdiğini iddia etti. Karakaya, şu ifadeleri kullandı: “Ankara’da gece astığımız afişleri, her türlü görseli, sabah Ankaralı görmeden, Büyükşehir Belediye ekipleri indiriyor. Önde polis gidiyor, arkasında Büyükşehir Belediyesinin ekipleri gidiyor, kamyonları, onun da arkasında 200 kişilik silahlı ve bereli, kar maskeli insanlarla sabaha kadar afişler toplanıyor. Bu toplanırken CHP’nin bayrak ve onun adayına ait afişlerine dokunulmuyor. Nedir mesele? Yarışın ikili olduğunu sokakta hissettirmektir, mesele. Yarışın ikili olması kimin işine yarıyor? Yarışı CHP ile Melih Gökçek arasında göstermek, Melih Gökçek’in işine geldiği için karşısına CHP’yi alarak bu işin içerisinden sıyrılmak istiyor. Tüm çalışmaların, gayretlerin arkasında yatan şey, bu.”

Konuşmaların ardından Karakaya, MHP’li il genel meclis üyelerine plaket verdi.

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*