EVE Davet Zilleti Sarstı

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ’NİN, MERAL AKŞENER’E YAPTIĞI ‘EVİNE DÖN’ ÇAĞRISI, ZİLLET İTTİFAKINI TEMELLERİNDEN SARSARKEN, KİRLİ OYUN PEŞİNDE OLANLARIN DA FOYALARINI ORTAYA ÇIKARDI.

DENGELER BOZULDU

Mera Akşener’in Ayasofya ziyaretiyle zillet ittifakının diğer üyeleri CHP ve HDP’den ayrıştığını ve ayrı düştüğünü belirtip, ‘Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp, derhal ve çok kısa süre içinde EVİNE dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” çağrısı, siyasi dengeleri altüst etti.

ÇATIŞMA ORTAYA ÇIKTI

BAHÇELİ’nin tespitleri, zillet ittifakı içindeki ayrışma ve çatışmaları iyice su yüzüne çıkarırken, CHP’deki bölünmeyi de hızlandırdı.

İYİ Parti içinde, bu çağrının değerlendirilmesi yönünde görüşler ileri sürülüyor. Bu çağrıdan rahatsız olan ve kirli oyun peşinde koşarken suçüstü yakalananlar ise her zaman olduğu gibi, yine yalan, iftira ve karalamalarla saldırıya geçip, karanlık algı operasyonlarına yöneldi.

EVE DAVET ZİLLETİ SARSTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ayasofya ziyareti ile zillet ittifakının diğer üyeleri CHP ve HDP’den ayrıştığını ve ayrı düştüğünü belirtip, “Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp, derhal ve çok loşa süre içinde EVİNE dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” çağrısı, siyasi dengeleri altüst etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Meral Akşener’e yaptığı “EVİNE DÖN” çağrısı, zillet ittifakının kimyasını bozarken, kirli oyun peşinde olanların da foyalarını ortaya çıkardı.

Bahçeli’nin çağrısı karşısında çaresiz kalanlar MHP’ye yönelik saldırılarını yoğunlaştırırken, kendilerini daha çok ele verdiler.

CHP İYİCE KARIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ayasofya ziyareti ile zillet ittifakının diğer üyeleri CHP ve HDP’den ayrıştığını ve ayrı düştüğünü belirtip, “Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp, derhal ve çok kısa süre içinde EVİNE dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” çağrısında bulundu. Bu çağrı bütün siyasi dengeleri altüst etti. Zillet ittifakı içindeki ayrışma ve çatışmalar iyice su yüzüne çıkarken, CHP’deki bölünme de hızlandı.

CHP’nin tarihi kimliğinden uzaklaşıp terör örgütlerinin savunuculuğuna soyunması ve HDP ile aynı dili kullanması parti içinde büyük rahatsızlık doğurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Meral Akşener’e yaptığı “EVİNE DÖN” çağrısının CHP’de yankı bulduğu ve partiyi karıştırdığı söyleniyor. Muharrem İnce’nin ayrı bir parti kurmak için harekete geçmesi ile birlikte parti içindeki çekişme ve restleşmeler de zirveye ulaştı.

İYİ PARTİ, ÇAĞRIYI DEĞERLENDİRİYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı, İYİ Parti içinde büyük yankı uyandırdı. Bu çağrının değerlendirilmesi yönünde görüşler ileri sürülüyor. Bu çağrıdan rahatsız olan ve kirli oyun peşinde koşarken suçüstü yakalananlar ise her zaman olduğu gibi, yine yalan, iftira ve karalamalarla saldırıya geçip, karanlık algı operasyonlarına yöneldiler.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve istanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın ve MHP Genel Başkan Yardımcısı izzet Ulvi Yönter, Adil Gür’ün bir televizyon kanalında yaptığı ve tamamen algı operasyonuna yönelik açıklamalarına sert tep ki gösterdiler.

ADİL GÜR, ŞARK KURNAZI

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve istanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın şunları kaydetti: “MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin siyasete yön veren ustaca çıkışları, algı yönetimi metotları üzerinden geçimini sağlayan Adil Gür gibi şark kurnazı kamuoyu araştırmacılarını rahatsız etmektedir. Çünkü Devlet Bahçeli, algı yönetimi sonuçlarını değiştirebilecek siyasi hamleler yaparak politika mühendisliğine soyunan bu gibi çorbacıların hesaplarını bozmaktadır. Bu nevinden âdemlerin MHP tipi şiddetli karın ağrılarının sebebi budur. MHP; kirli oyunları bozmaya devam edecektir. Siyasi parti ve liderlere ayar vermeye çalışan A Gür haddini bilmelidir.”

GÜR, KARIŞTIRICIDIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı izzet Ulvi Yönter de Tvvitter’dan yaptığı açıklamada “Sayın Genel Başkanımızın, bugün basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplar arasında, “Kaynayan tencere kapak tutmaz.” deyimi isabetle kullanılmıştır. Adil Gür ise Haber Türk TV’de müstehzi ifadelerle eski tencereler kalmadı diyerek aklının dibini alenen göstermiştir… Adil Gür aynı zamanda araştırmacı değil karıştırıcı olduğunu ispat etmiştir. Türkçe cahili Gür’ün kötü niyetli ve çarpık yorumu hazımsızlıktır, kara mizahtır. Adil Gür’ün dibi tutmuş tenceresi ve kaynama derecesi değişmiş olabilir! Ama değişmeyen tek şey MHP husumetidir…!” dedi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*