İzgioğlu’ndan anlamlı mesaj!

MHP Adana İl Başkanı İzgioğlu, Öğretmeler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “İçinde bulunduğumuz karanlığı aydınlatacak, ihanet saldırılarını durduracak olan orduların başında hiç kuşkusuz eğitim ordusu gelmektedir” dedi.

İzgioğlu’ndan anlamlı mesaj!

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Türk milletine dayatılan ihanet sürecine karşı verilecek mücadelede eğitim ordusuna önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi.

AÇIK DÜŞMANLIĞA DÖNÜŞTÜ
İzgioğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 85’nci yıldönümünde idrak edilen Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. İzgioğlu, Türkiye’ye yöneltilen ihanet saldırılarının, yürütülen kirli pazarlıkların, Sevr’e rahmet okutan teslimiyet ve parçalama politikalarının Yüce Türk Milleti’ni doğrudan hedef alan, Aziz Türk Milleti’ni Anadolu’dan çıkartma amacı taşıyan açık bir düşmanlığa dönüştüğünü kaydetti.

BARIŞ DEĞİL İHANET SÜRECİ
Başkan İzgioğlu, “Milli unsurların bertaraf edilerek, devletin ve milletin kaynaklarının heba edilerek, peşkeş çekilerek her türlü kitle iletişim araçlarından azami derecede yararlanmak suretiyle toplum mühendisliği projesiyle halkın zihnini bulandırma temelinde başlatılan, zihinsel teslimiyetin ardından devleti çökertme ve Türk milletini bu coğrafyadan silme hedefiyle devam eden süreç ‘barış’ değil ihanet sürecidir.” dedi.

BU MİLLİ BİR MÜCADELEDİR
İzgioğlu “Milli birliğimizin, kardeşliğimizin bozulmak istendiği, Devletimizin ve Cumhuriyetimizin sırtına hançer saplandığı böyle karanlık bir dönemde halka gerçek bilgileri verme, aydınlatmada toplumun sinir ucu gibi çalışan Milliyetçi Hareket’in ve onun Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve kadroları adeta ikinci bir milli mücadele vermektedir. Bu destansı bir mücadeledir. Bu hal ve şartlarda bu milli mücadele, her zamankinden daha fazla yardıma, desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu manada, toplumun en aydın kesimini oluşturan öğretmenlerimizin harekete geçme vakti gelmiştir” ifadesini kullandı.

ATATÜRK’TEN ÖĞRETMEN VE GENÇLİĞE GÖREV
İzgioğlu şunları söyledi:
“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün yaşanan tehlikeyi sezerek ‘Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir’ sözleriyle Türk gençliğine, ‘Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir’ sözleriyle de değerli öğretmenlerimize yüksek bir güven tesis etmiştir. Hiçbir maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisidir. İçinde bulunduğumuz karanlığı aydınlatacak, ihanet saldırılarını durduracak olan orduların başında da hiç kuşkusuz eğitim ordusu gelmektedir. İşte vakit o vakittir.”

İZGİOĞLU 79’DAKİ KATLİAMI UNUTMADI
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu mesajını şöyle bitirdi:
“Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız, büyük devlet adamı, Türk milletinin önderi, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü’ kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diliyorum. Bu vesileyle 18 Eylül 1979’da Adana’da hain bir saldırı sonucu lojmanlarında katledilen 6 Ülkücü şehit öğretmenlerimizi, terör saldırıları sonucunda toprağa verdiğimiz bütün şehit öğretmenlerimizi, ebediyete intikal etmiş tüm eğitim neferlerimizi de yine rahmetle, minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun!”

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*