MHP Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay: İmamoğlu, görevi dışında her şeyle meşgul oluyor!

Cumhur İttifakı Millet Aklı

İstanbul’da sel felaketi yaşanırken Bodrum’da tatil yapan, deprem olunca Erzurum’a kayak yapmaya giden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u kar esir alırken İngiltere Büyükelçisiyle lokantada saatlerce balık keyfi yapıyor.

İBB Başkanı “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” misali saçma sapan bir açıklama yaparak “İBB Başkanının karla mücadele kadar büyükelçiler veya başkonsoloslarla kurduğu veya kuracağı ilişki o kadar görevidir, sorumluluğudur. Bunu da layıkıyla yerine getiriyorum.” demiş.

5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile belediye başkanlarının görevleri açıkça belirlenmiştir. Bu görevler arasında yabancı ülkelerin büyükelçileri veya başkonsoloslarıyla ilişki kurmak yer almamaktadır. Ancak İBB Başkanı kanundaki görevlerini yapmak yerine başka her şeyle meşgul oluyor.

Yabancı ülkelerin temsilcileriyle ilişki kurma görevini İBB başkanına kim vermiştir? Sürekli yabancı ülkelerin büyükelçileriyle görüşen ve Türkiye’yi yabancılara şikâyet eden Kılıçdaroğlu mu talimat vermiştir?

Türkiye’ye ayar vermeye ve içişlerimize karışmaya hevesli olan yabancı ülkelerin büyükelçileriyle sürekli görüşmeler yapan, Yunanistan büyükelçisinin karşısından eğilip bükülen, HDP’yi aklamaya çalışan, sürekli İBB başkanına güzellemeler yapan İP başkanı mı görev vermiştir?

İyi bilinsin ki bunlarla görüşen bütün büyükelçiler görüşmeleriyle ilgili kendi devletlerine rapor vermektedir. Peki, İBB başkanı İmamoğlu, İngiltere Büyükelçisiyle yaptığı görüşme hakkında Dışişleri Bakanlığı’nı bilgilendirmiş midir? İBB başkanı Ekrem İmamoğlu ile İngiltere Büyükelçisi bu buluşmada hangi konuları konuşmuştur?

İBB gerekli önlemleri almadığı için trafik kitlenmişken, yüz binlerce vatandaşımız yollarda mahsur kalıp arabalarında sabahlarken, İstanbul halkı karla boğuşurken bir belediye başkanının bir büyükelçiyle bir araya gelmesine sebep olan konunun aciliyeti nedir?

Cumhur İttifakı Millet Aklı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*