MHP’nin İzmir Belediye Başkan adayları

MHP’nin İzmir Belediye Başkan adayları MHP Lideri Bahçeli’nin de katıldığı Aday Tanıtım Toplantısında açıklandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir ilçelerinin adaylarını tanıtmak için İzmir’e geldi. Kültürpark Fuar Alanı’nda yapılan Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’na Genel Başkan Yardımcıları Oktay Öztürk, Celal Adan, Sadir Durmaz, Ruhsar Demirel, Atilla Kaya, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Emin Haluk Ayhan, Recep Dumanlı, MHP Grupbaşkan Vekili Oktay Vural, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Burhan Özfatura belediye başkanları, milletvekilleri, il başkanı, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Partililer, liderlerini karşılamak için salon dışında ve salonda kortej oluşturdu, halk oyunları gösteri yaptı.

“NEFESLERİ BİLE YETMEZ”
Konuşmasında İzmir’le başlayan Devlet Bahçeli “30 Mart 2014’te yapılacak seçimlere 91 gün kala güzel İzmir’deyiz. İzmir’i hak ettiği itibar ve gelişmişlik düzeyine ulaştırmak için dava arkadaşlarımızı açıklayacağız. MHP bu azizz kentimizi top yekün yönetmeye, hızlı büyütmeye ve çok kazandırmaya iddialı ve inançlıdır. İzmir CHP ile AKP arasındaki seviyesiz itişmeye ve kayıkçı kavgasını andıran gerilime mecbur değildir. Ne AKP ne CHP herkes için MHP. İzmir’e bakış açımız budur. Biliyoruz ki İzmir’e çıkar gözüyle bakanlar Aliağa’nın, Balçova’nın Çeşme’nin, Çiğli’nin derdiyle dertlenemez. İzmir’i siyasi rant hesabıyla kavrayanlar Karşıyaka’nın, Güzelbahçe’nin, Kınık’ın, Konak’ın, Kiraz’ın Karabağlar’ın Menemen’in iç çekişinin duyamaz, anlayamaz. İzmir’e ideolojik yaklaşan sözde elit tabaka bir yanda bu aziz kente gavur damgası vuran inanç hortumcuları bir yandadır. Narlıdere’nin Ödemiş’in Seferihisar’ın Tire’nin Urla’nın Bayraklı’nın ihtiyaçlarına tümüyle kapalıdır. Akılları bambaşka yerdedir. İzmir’e hizmet gibi hedefleri yoktur. Potansiyeli harekete geçirmek, İzmir’i parlayan yıldız haline getirmeye bırakın vizyonları, nefesleri bile yetmez” dedi.
“MHP İZMİR’E TALİPTİR”
İzmir’in artık demogojiden bıktığını ifade eden Bahçeli şöyle konuştu: “Laf kalabalıkları karın doyurmamaktadır. İzmir sorunlarından kurtulmak için her imkana sahiptir. Deniz kum güneş, ticaretin kalbi sanayi burada ama ortada yönetim boşluğu, kendi menfaatine düşmüş genel yönetim anlayışından başka bir şey görülmemektedir. Çocuklarımızın torunlarımızın kaygısını çekmesi gerekenlerden ortada emare bulunmamaktadır. İzmir’i aydınlık geleceğe taşımak vefa borcumuz ve hedefimizdir. MHP İzmir’e taliptir. İzmir’e hizmetkarlığa istekliyiz. Milletimin her hangi bir ferdi mutlu değilse, lokması azalıyorsa adaletin olmadığına kanaat getirmişse, kendini güvende hissetmiyorsa ciddi sorunla karşı karşıyayız demektir. Büyüyen yolsuzluklardan hesap soracak güç MHP’dir. Biz İzmir’i umuda çağırıyoruz. İzmir’i barışa birliğe kardeşliğe, özel hayata saygıya çağırıyoruz. İzmir’in sorunlardan çıkarmaya layık olduğu alt ve üst yapıya kavuşmaya çağıyoruz. İzmir CHP ve AKP’yi silkeleyip atacak mı? İzmir MHP diyecek mi? Mücadele edecek misiniz? İzmir’e şimdiden hayırlı olsun.”
Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı var. Türk milletinin MHP’ye çağrısı yüksek sesle işitilmektedir. Muhtaçlar, mağdurlar, milli vicdanlar, millet sevdalıları, düşkünler, yetimler, boynu büküler, alayı birden MHP’nin hareketine umut bağlamıştır. Türkiye’nin düze çıkması için 30 Mart altın fırsattır. AKP’nin devranı yakında kapanacak AKP kervanı yolda kalacak AKP mumu yolda sönecektir. AKP milli iradeye toslayacak ve siyasi tarihin dehlizlerine gömülecek hukuksuzluğun egemenliği, küstahlığın hükümranlığı geri gelmemek üzere bitecek. Türkiye 30 Mart 2014’te huzura uyanacaktır. 30 Mart ihanetin başına çuval geçirecek tarihtir.”
MHP’nin iktidarından başka çare kalmadığını belirten Bahçeli, “Türk milleti için gerekirse tüm gemileri yakarız. İzmir için tüm zorlukları yeneriz. Vatan için gerekirse candan, gerekirse yardan gerekirse serden gözümü kırpmadan tereddüt göstermeden yüce gönüllülüğü gösteririz. Siyasi mücadelemizin her sayfası şeref ve şanla doludur. Millete hizmet etmek amacıyla yanıp tutuşuyoruz. Yalpalayarak, kavisler çizerek, fırıldak gibi dönerek bugünlere gelmedik. Birilerinin vesayeti altında siyaset yapmadık çok şükür. İktidar icazetini okyanusun bu ya da karşı yakasında ezile büzüle aramadık. Dava onurumuzu iki paralık yapmadık. MHP fırtınalı denizde en güvenli limandır. Gecenin en zifiri anında gözleri kamaştıran nurlu ışıktır. Toz toprak içinde çıkış yolunu gösteren milli fenerdir. 30 Mart 2014’e hazırlanıyoruz” diye konuştu.
Bahçeli, “Başbakan’ın yeni Türkiye ucubesi kaos, palavra, bölünme, kavga teröristlerin affı ve siyasete taşınması, yolsuzluk kanunsuzluktur. Yeni Türkiye hırsızın polisi görevden alma ahlaksızlığı, hukukun keşmekeşleşmesi, çetelerin güçlenmesi, kuvvetler ayrımının yok edilmesi, andımızın kaldırılması TC.nin silinmesidir. Yeni Türkiye İmralı canisinin göklere çıkarıldığı PKK’nın siyasi statü elde ettiği tablodur. Başbakan ya ülkeden kaçacak ya da yüce divanda yaptıklarını hesabını verecektir” dedi.

MHP’NİN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İLÇE BELEDİYESİ ADAYLARI
1 İZMİR BÜYÜKŞEHİR MURAT TAŞER
2 İZMİR ALİAĞA SERKAN ACAR
3 İZMİR BAYINDIR MÜMTAZ ALMIŞLAR
4 İZMİR BAYRAKLI MEHMET TOPTAŞ
5 İZMİR BERGAMA ÖZKAN KARADİKEN
6 İZMİR BEYDAĞ ALAEDDİN TOPÇU
7 İZMİR BORNOVA EROL BAHTİYAR
8 İZMİR BUCA LEVENT ÇİZMELİ
9 İZMİR ÇİĞLİ MEHMET YALÇIN BİRAZEROĞLU
10 İZMİR DİKİLİ HALİS DEVECİOĞLU
11 İZMİR FOÇA SERDAR MERSİN
12 İZMİR GAZİEMİR KÖKSAL KOÇ
13 İZMİR GÜZELBAHÇE HASAN BERRAK
14 İZMİR KARABAĞLAR CİHAN DEMİR
15 İZMİR KARABURUN OĞÜN DÖNMEZ
16 İZMİR KARŞIYAKA LÜTFİ KILIÇ
17 İZMİR KINIK RIZA DÖNMEZ
18 İZMİR KİRAZ SALİHA ŞENGÜL
19 İZMİR KONAK ADİL ÖZYİĞİT
20 İZMİR MENEMEN AHMET İNCESU
21 İZMİR NARLIDERE UMUT GÖL
22 İZMİR ÖDEMİŞ MEHMET YILMAZER
23 İZMİR SELÇUK LEVENT GÖRÜR
24 İZMİR TİRE HASAN ÇAĞLI
25 İZMİR TORBALI YURDADOĞ MUTLU
26 İZMİR URLA HASAN HÜSEYİN AKGÜL

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*