MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın: Laiklik; Türkiye’de din ve ibadet hürriyetinin prangası değil, garantisidir

Cumhur İttifakı Millet Aklı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. 

Yalçın, “Sayın Devlet Bahçeli’nin laiklik konusundaki net açıklamaları, tartışmalardan nemalanmak ve Cumhur İttifakını zan altında bırakmak isteyen zilletçilerin heveslerini kursağında bıraktı. Laiklik; Türkiye’de din ve ibadet hürriyetinin prangası değil, tam aksine garantisidir.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın açıklamaları şu şekilde;

“▶️ Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin laiklik konusundaki net açıklamaları, tartışmalardan nemalanmak ve Cumhur İttifakını zan altında bırakmak isteyen zilletçilerin heveslerini kursağında bıraktı.

▶️ Laiklik; Türkiye’de din ve ibadet hürriyetinin prangası değil, tam aksine garantisidir. Cumhuriyet Türkiye’sinde farklı dinlere mensup vatandaşlarımız; hukukun üstünlüğüne dayalı laik, demokratik sistemin teminatı altında serbestçe hayat sürmektedir.

▶️ Ezici çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde; bugünün CHP zihniyeti, Müslümanların inançlarını özgürce yaşama hakkına karşı çıkmakta, hatta onlara duayı bile çok görmektedir.

▶️ Laiklik anlayışları, içinde ideolojik sekülerliği barındıran CHP yöneticileri, dinin insan hayatı içindeki yerini görmezden gelmektedir. Bu bir çeşit siyasi deizmdir.

▶️ Anayasa’da altı çizilen modern laiklik yerine inançlara düşman ve vesayetçi seküler anlayışı milletimize dayatmaya kalkan CHP yönetiminin tavrı, gerçek irtica ve tutuculuktur.”

Cumhur İttifakı Millet Aklı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*