Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY’ın Demokrasi ve Milli Birlik Günü Vesilesiyle Yayınladıkları Mesaj 15.07.2017

 

Büyük Türk milletinin 15 Temmuz gecesi silahlı kuvvetlerin içine sızmış bir grup teröristin isyan ve işgal girişimine karşı şanlı mücadelesinin birinci yıl dönümündeyiz.

15 Temmuz, 1919 sonrasında emperyalist uşakların yeniden giriştiği bir isyan ve istila girişimidir. 15 Temmuz girişimi yıllarca sinsice devletin bütün kurumlarına yerleşen ve yerleştirilen, devletin bütün organlarını yok etmeye çalışan sinsi ve hain bir örgütün kalkışma hareketidir. Bu hain kalkışma, asırlardır süren saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türüdür.

15 Temmuz hain darbe girişimi 23 Nisan 1920’de ilan ettiğimiz ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetle taçlandırdığımız milli iradeyi boğma ve yok etme girişimidir. Türk milleti milli irade refleksini açık bir şekilde ortaya koymuştur.

Meşum 15 Temmuz gecesi Türk Milleti meydanlarda hain işgal girişimine karşı durmuş, Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışan tek dişi kalmış canavarlara canıyla ve kanıyla dik durmuştur. Milletimizi ve devletimizi hiçbir ihanet şebekesinin diz çöktüremeyeceğini dosta düşmana göstermiştir. Kadim ve necip Türk milletinin büyüklüğü yedi düvele bir kez daha o gece ilan edilmiştir.

• 15 Temmuz, ihanetin karşısına dikilen milli vicdandır.
• 15 Temmuz, demokrasinin, Cumhuriyet’in şeref ve kazanımlarını koruyan milli siperdir.
• 15 Temmuz, Türk milletine biçilmek istenen kefenin yine milletin azim ve kararıyla yırtılmasıdır.
• 15 Temmuz, uğursuz gecelere milli birlik ve dayanışmayla itirazdır.
• 15 Temmuz, Türkiye’nin bölünmesi ve bölüşülmesine karşı al bayrağımızın gururla yükseltilmesidir.
• 15 Temmuz, demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok saymaya karşı Türk milletinin şahlanışıdır.

Türk Milleti dün olduğu gibi bu gün de Allah’ın izniyle, devletimizin kudreti ve dirayetiyle hiçbir hain güce karşı boyun eğmeyecek, yenilmeyecektir.

Ancak unutulmamalıdır ki, tarih geçmişten ders çıkarmayan milletlerin hezimetleriyle doludur. 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi de vatana ve millete sahip çıkılması gerektiği anda siyaseti, taraftarlığı, husumeti bırakıp topyekûn devletin yanında yer alınması, milli ruhun bütün fertleri sarıp sarmalaması gerektiğini çok açık bir şekilde göstermiştir. 15 Temmuz sonrası 7 Ağustostaki Yeni Kapı Ruhu da işte bu ruhtur. Milletine devletine “amasız, fakatsız, lakinsiz” sahip çıkanların ruhudur.

15 Temmuz’u anlamak, yaşatmak ve kutlamak şanlı tarihimize karşı bir görevimiz olmakla birlikte, Türk milletini ve Türk devletini esaret altına alarak yok etmek isteyen dahili ve harici odaklar için de kesin bir ihtardır.

Bu vesileyle büyük Türk milletinin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli birliğimizin inşa ve ilelebet korunması yönünde Kurtuluş Savaşı, terörle mücadele ve 15 Temmuz şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum.

Erkan AKÇAY
Milliyetçi Hareket Partisi
Grup Başkanvekili

Be Sociable, Share!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*